ANDĚL

Vánoce se  nezastavitelně blíží, a jelikož s Lucií milujeme ducha Vánoc a jako tvořivé duše si rády vyrábíme dekorace, rozhodly jsme se opět něco vytvořit. Tentokrát jsou to tradiční andělíčci z netradičního materiálu.

Co budete potřebovat?

Pro výrobu je potřeba korková podložka – alespoň 2cm vysoká, tekuté lepidlo (my používali Herkules) potravinářská folie, štětec, tělová barva (postačí tempery) špendlíky oboustrannou lepicí pásku, špičku z polystyrenu, hladká vajíčka z vatového polotovaru, bavlnku, cca 0,5cm stuhy a třpytky.

Výroba Andělíčku je náročnější na délku výroby, jelikož lepidlo schne cca 24hodin a pokud nepořídíte více „špiček“ čekáte s každým tělíčkem na zaschnutí, než můžete začít s dalším.

Postup výroby tělíčka:

Kolem špičky obmotáme potravinářskou folii a zapícháme špendlíky. Cik-cak obmotáme bavlnku do požadovaného vzhledu, štětcem potřeme lepidlem a posypeme třpytkami. Necháme lepidlo zaschnout.  Po uschnutí vytáhneme špendlíky a vytáhneme hotové tělíčko ze špičky.

Postup výroby hlavičky:

Jako první si hlavičky nabarvíme tělovou (akrylovou ) barvou a necháme minimálně 2hodiny proschnout. Mezitím si připravíme nit, kterou si nastříháme v délce vlasů a z jedné strany lepicí pásky je středem připevníme. Ve středu lepicí pásky rozstřihneme. Do dírky ve Vajíčku vložíme stužku a přilepíme. Následně nalepíme připravené vlasy.

Pozn.: Polotovar, který jsme sehnali v Galanterii, měl již vytvořenou dírku, pokud ji Váš ale mít nebude, nezoufejte, stačí šídlem propíchnou.

Postup výroby křídel:

Na korkovou desku si namalujeme tvar křídel a nebo nakreslíme na papír, přiložíme a opět obmotáme potravinářskou fólií. Podél předkresleného tvaru napícháme špendlíky. Cik-cak obmotáme bavlnku do požadovaného vzhledu, štětcem potřeme lepidlem a posypeme třpytkami.

Kompletace

Tady už to záleží čistě na Vás, jakou variantu zvolíte. Buď vše nalepíte tavící pistolí na příslušné místo a nebo ručně dané části „přišijete“ k sobě a opět nanesete lepidlo, aby nit zatvrdla. V obou případech, máte hotovo a můžete věšet na stromeček.

                                            

Přejeme krásné kouzelné Vánoce s domácími ozdobami!

Vaše Klaudie a Lucie 🙂              

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *