JARNÍ VĚNEC

Přemýšlely jsme, že bychom mohly zase nějak oživit naše vchodové dveře. Adventní věnec už jsme dávno sundaly a ten velikonoční jsme pro letošní rok nějak propásly. Jaro ale stále trvá, tak si pojďme vytvořit jarní věnec jen tak. 

Budeme potřebovat proutí nebo  větvičky, které jdou ohnout. My jsme zvolily proutí zlatavé barvy, které jsme našly podél řeky. V lese jsme nasbíraly kůru, jehnědy, mech, větvičky porostlé lišejníkem. Z adventních věnců nám zbyly různé druhy sušených květů, které jsme se rozhodly využít i na jarní věnec. Můžeme použít i pentle, kousky látky na dozdobení věnce. Původně měl být věnec jen z přírodnin a z toho co ,,dům dá“ , ale v květinářství jsme zahlédly krásné tulipánky, které vypadaly jako živé. Musíme poznamenat, že nejsme příznivci umělohmotných květin, ale tyhle opravdu vypadají živě a krásně nám věnec rozzářily.

K upevnění prutů, přírodnin či květů si připravíme tavnou pistoli, drátek, kleště a zahradní nůžky. 

Proutky či větvičky přiložíme k sobě a pevně svážeme drátkem. 

Větvičky ohneme do požadovaného tvaru a opět svážeme drátkem. Čím delší proutí máme, tím větší může věnec být. My jsme chtěly opravdu velký věnec, takže naše pruty byly dlouhé zhruba 1 – 1,5 metru. Proutí se kroutí docela hodně, takže jsme s ním chvíli bojovaly než se nám jej podařilo vytvarovat. Když se nedaří vytvořit kulatý tvar věnce, zkuste proutky jakoby napojit drátkem na sebe a teprve potom je ohnout, jak můžete vidět na obrázku níže. 

Když máme tvar věnce hotový, přidáváme a drátkem upevňujeme větvičky jak se nám zalíbí. Můžee si všimnout, že jsme do proutí ještě zastrkaly i další větve, které nešly tak hezky ohnout jako proutí. Nám se výsledný efekt nedbalého jakoby ptačího hnízda líbí možná i více než všechny proutky stejným směrem.

Dostáváme se k určitě nejpříjemnější části. Zdobení. 🙂 Nabízela se nám spousta variant jak věnec naaranžovat a zde je výsledek. Většinu dekorací jsme do věnce připevnily drátkem a co nedrželo, přilepily jsme tavnou pistolí. Tomu se ale snažíme vždy tak nějak vyhnout, protože co přilepíte, příště už nevyužijete. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *