OHLEDNUTÍ ZA ABSOLUTORIEM

BLACK

Posledním dílem k zakončení mého 7letého studia v oděvním oboru, byla autorská kolekce tří společenských oděvů s prostým názvem „Black“

A jak tato kolekce vůbec vznikla?

Inspirace pro mou závěrečnou práci, byli hlavně lidé. A to ti, kteří mají rádi a poslouchají rock, metal, apod. Přišlo mi, že pro rockery není k dostání oděv, který by jim byl příjemný a zároveň společensky a sociálně přijatelný. Proto jsem chtěla navrhnout oděv, který by byl více akceptovatelný s prvky typickými pro rockovou společnost.

Při navrhování jsem nechtěla vytvořit pouze kolekci oděvů, měla jsem myšlenku stvořit nevšední styl, který osloví, zaujme.

V návrzích, předcházející realizovanou kolekci, můžete pozorovat snahu o mírné uhlazení rokové stránky oděvu, avšak stále je osobitá a svérázná. Snažila jsem se nejvíce spojovat klasickou mírně elegantní módu a nespoutaný a odvázaný rock. Navržené oděvy jsem chtěla přiřadit ke každé možné příležitosti v našem životě, tudíž se na první pohled návrhy můžou zdát neuspořádané, ale každá část oděvu je velmi promyšlena a má svůj vlastní příběh.

Nakonec jsem vytvořila kolekci večerních oděvů, jelikož jsem měla dojem, že rockový  look při společenských událostech schází. A tak jsem spojila klasické, leč velmi módní prvky, s rockovým stylem. Kolekce je složena ze tří modelů, které spojují stejné prvky a jsou tedy ucelené do kolekce. Každý z jednotlivých modelů představuje však odlišnou osobnost.

Jako nejvýraznější prvek celé kolekce, jsou aplikované popruhy z luxusní jehněčí kůže, kovové kroužky ve stříbrném odstínu a nevšední geometrický vzor krajky. Tyto tři prvky, jsou zachyceny v modelech a ucelují tak jejich vzhled.

Celkový koncept mé kolekce jsem se rozhodla vyfotit v NDB Reduta. Miluji atmosféru, která vyzařuje ze spojení historické budovy s moderními prvky skla. Následně po redutě vzniklo pár fotek v městském parku Denisovi sady. Kdo z Vás toto místo nikdy nenavštívil, vřele doporučuji.

Za krásné fotografie vděčím Mariu Síkorovi. Spolupráce sním byla příjemná a ihned pochopil, jak chci, aby fotky vypadali. Je to úžasný fotograf, kterému vděčím nejen za umělecké fotografie, ale taky za publikaci ve fashion magazine Elegant až v San Francisku. Pamatuji si, že když jsem si časopis objednala, chovala jsem jako dítě.  Neustále jsem kontrolovala poštu, jestli už náhodou nedošel, abych měla důkaz v rukou, že se to celé opravdu stalo.

Prožívala jsem jedinečný pocit a doufám, že se nám co nejdříve podaří, aby nás publikovali. Pro začátek, klidně i v českém časopise.

Vaše Klaudie

 

Fotograf: Mario Síkora
Modelky: Barbora Jakubcová, Barbora Šarafínová, Sára Knotková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *