OHLÉDNUTÍ ZA ABSOLUTORIEM

RAINBOW WINTER

Kolekce tří modelů zimního oblečení byla ukončením studia a zároveň odrazovým můstkem do další životní etapy. Tuto kolekci jsem tehdy navrhovala jako nezkušená studentka, která se v průběhu práce setkala se spoustou problémů. Návrhy, precizní výběr materiálů, ucelení kolekce, .. vůbec není jednoduché. Nicméně jsem práci dotáhla do konce a dodnes na ni ráda vzpomínám. 🙂

Celá kolekce je zaměřená pro mladé, nápadité, osobité a odvážné lidi.

Navrhla jsem kolekci vhodnou do zimních dnů. Jak už název kolekce napovídá, barevnost tu hraje prim. Většinou se v zimním období setkáváme s oblečením laděným do tmavých barev, což občas působí pochmurně. Abyste rozuměli celému konceptu, je třeba říci, že zima je mé nejoblíbenější roční období. Zbožňuji ten pocit, když přijdete promrzlí z venku, dáte si horký čaj a díváte se z okna na zasněženou krajinu. 

Stěžejní kousek celé kolekce je kabát. Zde jsem nejvíce váhala s výběrem materiálu a dlouho se mi nepodařilo najít žádný dle mých představ. Nakonec jsem vybrala tak kouzelnou látku, že jsem ji ponechala zářit z obou stran. Technologie oboustranného kabátu byla  sice opravdu náročná, ale nakonec se vyplatila. 

Šaty i vesta jsou ze 100% vlny a jejich barevný odstín ucelil celou kolekci. Zde je zajímavostí viditelný dvojhřbetový šev. 

Kalhoty s vysokým pasem jsou taky ze 100% vlny a jsou doplněny páskem na zavazování. Kalhoty jsou sice kotníkové, ale materiál s typicky zimním stromečkovým vzorem vám zkrátka nedovolí promrznout.

A v neposlední řadě nesmím zapomenout na roláky. Jejich ultramarínová barva mě ohromila v jedné brněnské galanterii, kde jsem si šla původně koupit nitě. Okamžitě jsem věděla, že ty roláky upoutají pozornost. 

Na závěr bych chtěla poděkovat všem zúčastněným při focení kolekce a těm, kteří mi pomohli mou vizi dotáhnout do konce. 

FOTO: Mirek Odvárka

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *