VÁNOČNÍ DEKORACE

V ateliéru máme spoustu odstřišků z látek, které schováváme do šuplíku ,, na potom “ . Často je nám totiž líto tak nádherné látky vyhodit. A protože se nám do šuplíku už jednoduše žádný kousek látky nevejde, rozhodly jsme se vytvořit si pár vánočních dekorací. Snad vám bude článek inspirací.

Budete potřebovat kousky látky, krabici nebo jiný karton, jehlu a nit, křídu či propisku a tavnou pistoli. K dozdobení můžete použít například různé provázky, drobné dekorace nebo stuhy. 

Nejdříve si vystřihnete z kartonu libovolný rozměr pro stromeček ve tvaru trojúhelníku. Nezapomeňte na vystřižení malého obdélníku, který bude sloužit jako kmen stromečku. 

Kartonový stromeček si 2x obkreslete na kousek látky a vystřihněte. Dejte pozor na švové záložky. Stříhejte vždy alespoň + 0,5 cm od linie stromečku, který jste si obkreslili. 

Sešijte ve vyznačeném kraji strojme nebo ručně. Spodní stranu nesešívejte, protože otvorem vsunete vystřižený trojúhelník z kartonu. Stromeček tak bude držet tvar. 

Spodní stranu pak můžete ručně sešít, ale můžete ji klidně nechat i nesešitou. Záleží na vás.Pak už jen stačí vzít kartonový obdélník jako kmen a tavnou pistolí přilepit na spodní stranu trojúhelníku. Kmen můžete obmotat provázkem nebo obalit kouskem látky, který přilepíte tavnou pistolí. 

No a je hotovo. Můžete stromeček dozdobit různými drobnými dekoracemi, ústřižky látky za pomocí tavné pistole. Pokud chcete stromeček pověsit jako my, jednoduše si navlečte nit na jehlu a vytvořte na vrcholku stromečku ouško. Myslíme, že je stromeček vhodný jako malá pozornost pro někoho blízkého a nebo jako hezká ozdůbka, která zpestří vaše zabalené dárečky.

Vaše Klaudie a Lucie 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *