JAK VZNIKAJÍ SVATEBNÍ ŠATY NA MÍRU?

I.

První setkání

Na prvním setkání se seznámím s Vámi a Vaší představou.. Toto je pro mě nejdůležitější moment. Šaty se šijí pouze na Vás a individuální přístup je zde zcela klíčový. Můžete si s sebou přinést Vaše podklady. Nejrůznější obrázky šatů, které jste si před tím našla a líbí se Vám. Můžou nám ukázat, jaký styl svatební šatů se Vám líbí. Podíváme se spolu na materiály, krajky a vyzkoušíme různé střihy šatů a sukní, které mám zde v ateliéru, abyste měla názornou představu o šatech. Nejdůležitější je vhodný výběr střihu s ohledem na Vaši postavu. Celkovou představu o šatech do příští schůzky  zaznamenám do návrhů. Výsledný návrh nám pak bude podkladem při tvorbě svatebních šatů.

Pokud nemáte vůbec žádnou představu, můžete nechat navrhování svatebních šatů na mě. Při navrhování vycházím z tělesných proporcí a osobnosti nevěsty. 

Pokud se Vám líbí svatební šaty ze svatebních kolekcí, které každoročně tvořím, můžeme si šaty vyzkoušet a ušijeme Vám je přímo na Vaši míru. Vyzkoušení kolekce Vám minimálně ujasní, jaký střih a barva Vám sluší.

II.

Skicování, výběr materiálů

Další schůzka od té první proběhne většinou za dva týdny, ale záleží na předchozí domluvě. Budeme konzultovat návrhy, a krajky které jsem Vám před tím odeslala v online souborech. Návrhy si většinou do této schůzky s nevěstou schválíme online. Fyzicky se pak podíváme na látky a krajky, které se Vám v online souboru líbily. Než Vám vezmu míry a začneme šít základní střih šatů, máme spolu odsouhlasené návrhy a veškeré materiály. Společně vybereme to nejlepší pro Vás. Návrh budete mít pro sebe v online verzi a vzorníčky látek si můžete s sebou vzít domů, abyste dle vzorníčků mohla vybrat například vhodnou košili pro snoubence nebo sladit k šatům svatební kytici a jiné nezbytnosti na svatbu.  Když máme jasno, vezmu Vám tělesní míry a můžu se ponořit do tvorby svatebních šatů.

III.

Šijeme  

Při dalších setkáních uvidíte, jak se šaty postupně mění. Šaty, které se šijí přímo na Vaši míru se na Vás modelují a postupně vznikají perfektně padnoucí svatební šaty.  Během zkoušek uvidíte jak se kousek po kousku pomalu mění ve Vaše vysněné svatební šaty. V tomto procesu je prostor na případné změny. Celý proces probíhá formou vzájemné konzultace a tak se nemusíte obávat případných změn, které si budete přát. Každý krok s vámi konzultuji. Fyzicky vidíte jak vám to v šatech na míru sluší. Při procesu uvidíte, že skutečně žádné jiné svatební šaty vám nesednou tak dokonale, jako ty na Vaši míru.

IV.

Závěrečná zkouška šatů

Závěrečná zkouška proběhne ideálně 2 měsíce a víc před svatbou. Nemusíte se však obávat, že Vám šaty nebudou sedět, když se do svatby změní Vaše postava. Dva týdny před svatbou se sejdeme u mě v ateliéru a šaty znovu vyzkoušíme. Pokud se Vám postava změnila, šaty se upraví. V zapínání se na šatech nechají větší švové záložky kvůli takové situaci. Po té co tu šaty v bezpečí vysely si je odnášíte v obalu domů. Pokud jste si nechala zhotovit podvazek na míru a nebo další doplňky k šatům, dostanete je v taštičce nebo krabičce spolu se šaty.