JAK VZNIKAJÍ SVATEBNÍ ŠATY NA MÍRU?

I.

První návštěva, konzultace  

II.

Tvorba návrhů, výběr materiálu

Na prvním setkání spolu probereme Vaši představu o svatebních šatech, která je klíčová pro tvorbu návrhů. Můžete si s sebou přinést Vaše podklady. Nejrůznější obrázky šatů, které jste si před tím našla a líbí se Vám. Můžou nám ukázat, jaký styl svatební šatů se Vám líbí. Podíváme se spolu na materiály, krajky a vyzkoušíme různé střihy šatů a sukní, které mám zde v ateliéru, abyste měla názornou představu o šatech. Nejdůležitější je vhodný výběr střihu s ohledem na Vaši postavu. Celkovou představu o šatech do příští schůzky důkladně zaznamenám do návrhů. Výsledný návrh nám pak bude podkladem při tvorbě svatebních šatů.

Pokud nemáte vůbec žádnou představu, můžete nechat navrhování svatebních šatů na mě. Při navrhování vycházím z tělesných proporcí a osobnosti nevěsty. 

Pokud se Vám líbí svatební šaty ze svatebních kolekcí, které každoročně tvořím, můžeme šaty vyzkoušet a ušijeme Vám je přímo na Vaši míru. Vyzkoušení kolekce Vám minimálně ujasní, jaký střih a barva Vám sluší.

Další schůzka od té první proběhne většinou zhruba za dva týdny, ale záleží na předchozí domluvě. Budeme konzultovat návrhy a vybereme materiály na svatební šaty. Společně vybereme ty nejlepší pro Vás. Návrh budete mít pro sebe v online verzi a vzorníčky látek si můžete s sebou vzít domů, abyste dle vzorníčků mohla vybrat například vhodnou košili pro snoubence nebo sladit k šatům svatební kytici a jiné nezbytnosti na svatbu.  Když máme jasno, vezmu Vám tělesní míry a můžu se ponořit do tvorby svatebních šatů.

III.

Modelování střihu, realizace

IV.

Poslední zkouška šatů

Další návštěvy Vás čeká zkoušení šatů. Šaty, který se šije přímo na Vaši míru se  na Vás modelují a postupně vznikají perfektně padnoucí šaty.  Během zkoušek uvidíte jak se kousek po kousku pomalu mění ve Vaše vysněné svatební šaty. Zde je taky prostor na případné změny a úpravy, pokud budou potřeba. 

Finální zkouška proběhne cca 2 týdny před svatbou. Šaty v tuto dobu už budou ušité třeba i půl roku před Vaší svatbou. Záleží na tom, kdy začneme se šitím svatebních šatů. Je potřeba však hotové šaty  vyzkoušet chvíli před svatbou, kdyby byla nutná úprava vlivem změny tělesných rozměrů. Šaty si z ateliéru odnesete v obalu.